(صمغ)جاوشیر


موجودیت کالا: کالا در انبار
پست الکترونیک

پیش نمایش سریع

خواص: تقویت بینایی، بادشكن، تسكین درد سیاتیک، مفاصل، نقرس، تسكین درد دندان، طحال، دفع بلغم، تب لرزه، ترمیم و تسكین درد استخوان، فلج، لقوه، صرع، رعشه، بازكردن قاعدگی، دفع سنگ مثانه، تصلب شرائین

مشخصات صمغ جاوشیر و روش گرفتن آن

در اوایل تابستان 10-12 سانتیمتر خاک کنار ریشه در محل یقه را کنار زده و زیر آن را با برگ های تمیز فرش می کنند و ریشه را شکاف می دهند و شیره به تدریج در روزهای گرم خارج شده روی برگ ها جمع می شود که پس از سفت شدن آن را جمع آوری می نمایند. رنگ سطح خارجی جاشیر زعفرانی و یا قرمز تیره است و مقطعی از آن سفید است که در مجاورت هوا تیره می شود. طعم آن تند و زبان را می گزد. بوی آن نامطبوع در آب و سرکه حل می شود و پس از حل در آب مایعی سفید شیری رنگ ایجاد می شود.

خواص و کاربرد جاوشیر

خواص صمغ جاوشیر خیلی شبیه صمغ آنغوزه ولی ضعیف تر از آن است و در موارد مشابه باید مقدار بیشتری از این صمغ مصرف نمود. از نظر طبیعت صمغ جاوشیر خیلی گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که بادشکن است و نفخ و گاز را تحلیل می برد. باز کننده گرفتگی ها و انسداد مجاری و مقوی اعصاب ضعیف است.

در عین حال چون اعتدال دهنده است، اعصاب را قوی می کند. ضد سم است و برای بیماری سرد بلغمی خصوصا بیماری های اعصاب و بیماری های دماغی نظیر سردرد، فلج، لقوه، صرع، صرع کودکان و رعشه حاصل از کثرت جماع و برای درد مفاصل، کوفتگی، درد استخوان شکسته و ترمیم آن، درد پهلو، خونریزی و سرفه های بلغمی نافع است در این قبیل موارد اگر 2 گرم آن را با آب مرزنجوش بخورند و یا به مواضع شکستگی و کوفتگی بمالند و ضماد آن را بیندازند بسیار نافع است.

اگر در حدود 5 گرم از آن خورده شود برای استسقا، ازدیاد ترشح ادرار، ازدیاد ترشح عادت ماهیانه، یرقان، معالجه قطره قطره ادرار کردن، نفخ رحم، خرد کردن سنگ مثانه و کلیه و خنثی کردن سموم مفید است. اگر قدری از آن در دندان کرم خورده شود یا مالیده شود برای تسکین درد دندان نافع است.

#[/yt_social_icon

گیاه خانه مزرعه کهن با بهره گیری از بهترین گیاهان دارویی و بهترین تولیدات دارویی گیاهی مفتخر به ارائه خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

امیدواریم که ارائه بهترین محصولات ارگانیک گیاهی سلامتی و رضایت مندی را برایتان به ارمغان آوریم و دوستی با طبیعت را زنده و مستدام حفظ نماییم.

تماس با ما

ایران-استان تهران

شماره تماس :

 

0902-949-3778   

پست الکترونیکی :info@oldfarm.ir

 ساعات کاری فروشگاه: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 9 شب

آدرس : استان تهران، تهران، جنت آباد شمالی، بلوار انصارالمهدی-‍‍‍پاساژ قائم

             

بالا